KONST / Litografier / Färglitografi 13693002
nr 1369 3002
Lowell Nesbitt
(1933-1993), USA
Färglitografi, Interiör "A & BCDEF". Signerad, numrerad 25/99, daterad 1972. Oramat löst blad, 74x58 cm
Lowell Nesbitt, amerikansk bildkonstnär född 1933, död 1993.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 21 december 2020
kl 20:59:48
20/12 22:04:20
Lowell Nesbitt
Läs mer om Lowell Nesbitt